Pozycjonowanie Toruń

Toruń – miejsce dla lidera

Toruń – jako gospodarcze centrum województwa Kujawsko-pomorskiego i jeden z ważniejszych ośrodków w kraju – stanowi zachęcające miejsce dla ludzi biznesu. Tradycja łączy się tutaj z nowoczesnością – znaleźć można zarówno produkcyjne zakłady z wiekami tradycji, jak i świeżo otwierające się firmy z branży IT. Toruń kusi niskim bezrobociem, dobrą komunikacją i kolejnymi inwestycjami.

Jednak dla każdej firmy – niezależnie od tego, czy stoją za nią wieki tradycji czy innowacyjne rozwiązania – istotna jest reklama. Ostatnie zmiany na rynku sprawiają jednak, że marketing tradycyjny – wykorzystujący media takie jak prasa, radio czy telewizja – traci na znaczeniu w stosunku do bardziej innowacyjnych rozwiązań. Coraz bardziej liczy się reklama w internecie, rządząca się własnymi prawami i wymagająca innego podejścia. Istnieją specjalistyczne firmy – takie jak Enterso – których celem jest operowanie na tym specyficznym segmencie rynku Dlaczego marketing SEO jest tak ważny dla biznesu?

Warto wiedzieć…

Dotychczasowy model panujący w branży reklamowej zakładał raczej pasywność odbiorcy w stosunku do przekazywanej mu treści – liczono, że będzie raczej „chłonął” ją w przerwach pomiędzy odcinkami serialu czy rubrykami gazety. Reklamy były też – najczęściej – adresowane do ogółu, bez uwzględnienia indywidualnych preferencji klienta. Oznaczało to marnotrawstwo środków – bardzo często płacono za reklamę która nie tylko nie budziła zainteresowania, ale nie odnosiła się nawet do realnych potrzeb odbiorcy

Jednak wraz z nastaniem ery internetu, model ten zaczął się zmieniać – coraz częściej odbiorca przyjmuje postawę aktywną i sam zaczyna szukać treści. W związku z tym znacznie większej roli nabrało spersonalizowanie reklamy, i nadanie jej dostosowanego do oczekiwań klienta charakteru. Bardziej istotnym stało się, aby reklama docierała do odbiorcy w bezpośredni i spersonalizowany sposób – inaczej mówiąc, wpisywała się w jego oczekiwania i odpowiadała preferencjom.

SEO – marketing przyszłości

Reklama SEO jest przykładem działania nastawionego na indywidualny odbiór klienta. Poprzez zoptymalizowanie tekstu – tak, aby zgadzał się z mechanizmami wyszukiwania popularnych przeglądarek – można w znacznie lepszy i szybszy sposób wypromować markę wśród odbiorców. Przy użyciu reklamy konwencjonalne proces ten trwać może latami – z marketingiem SEO może to zajęć nawet miesiąc. Dostosowana reklama internetowa oznacza, że nasza wiadomość ma znacznie większą szansę na wzbudzenie zainteresowania niż „ogólne” ogłoszenie w tradycyjnych mediach. Dzięki spersonalizowanej treści bardzo łatwo jest też zgromadzić można grono odbiorców, nawet na trudne do rozreklamowania usługi.

Istotnym elementem reklamy internetowej – którą również oferuje firma Enterso – jest tak zwany content marketing, oznaczający połączenie elementów społecznościowych (takich jak blogi, fora czy internetowe poradniki) z funkcją reklamy. Budując długotrwałą relację z klientem, daje on nie tylko bezpośrednie korzyści w postaci zysków, ale również pomaga budować dobry PR i reputację firmy

Pokaż się w branży

Korzyści związane z dobrą opinią i solidną pozycją danej marki nie ograniczają się jendak tylko do relacji z klientami. Dobra opinia na rynku oznaczać może bardziej przychylnych inwestorów i chętnych wspólników – atut istotny szczególnie dzisiaj, w erze międzynarodowych kontaktów i umów zawieranych z drugiego końca świata. Wybór marketingu SEO może także wysłać reszcie branży pożądany sygnał o tym że – jako przedsiębiorca – nie boimy się nowych rozwiązań i jesteśmy gotowi wprowadzić je w naszej firmie. Pokazujemy w ten sposób naszą innowacyjność, energię i umiejętność dostosowania się do nowych warunków – cechy szczególnie pożądane na rynku. Dbałość o markę – którą również demonstrujemy sięgając po najnowsze zdobycze z dziedziny marketingu – tak samo stawia nas w korzystnym świetle.

Traf dobrze – wybierze Enterso

Wszystkie opisane powyżej sposoby i środki stanowią specjalność firmy Enterso. Funkcjonując na polskim rynku ponad 10 lat, zgromadziliśmy znaczny kapitał – wyrażony zarówno w zadowoleniu naszych klientów, jak i branżowych nagrodach i wyróżnieniach. Nasz zespół – który łączy w sobie energię z profesjonalizmem i doświadczeniem – tworzą specjaliści od tworzenia stron internetowych i copywritingu. Dzięki naszej wiedzy jesteśmy w stanie efektywnie zająć się promocją firmy, z wykorzystaniem najnowszych technologii i najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Oferujemy również pełen profesjonalny kontakt z klientem i możliwość konsultacji na każdym etapie naszych działań. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem (dostępny w formie kalkulatora poniżej) i do nawiązania współpracy z naszą firmą

Autor: Łukasz Nawrocki

Prezes Enterso

Być może nie jest najlepszym pozycjonerem na świecie, ale na pewno takich zatrudnia.

Podobnie z copywriterami, webmasterami i specjalistami ds. obsługi klienta.

Dobrze wie, że owocna i długotrwała współpraca jest możliwa tylko wówczas, gdy partnerzy wzajemnie rozumieją specyfikę swoich działań biznesowych.

Zapytaj o darmową wycenę pozycjonowania Twojej strony