Pozycjonowanie Katowice

Katowice – Polska stolica przedsiębiorczości

Miasto Katowice stanowi idealny przykład zmian, jakie zaszły na przełomie stuleci. Wychodząc obronna ręką z przemian gospodarczych, było w stanie przestawić się na współczesną gospodarkę usługową i zbudować na niej silną, stabilną ekonomię. Wysoki wskaźnik pracujących w sektorze prywatnym (utrzymujący się na poziomie ¾ ogólnego zatrudnienia) świadczy o ekonomicznym potencjale Katowic – jednak przede wszystkim o energii i zaradności jego mieszkańców

Katowice stanowią idealne miejsce na rozpoczęcie i rozwój własnej działalności, jednak do tego konieczna jest najpierw dobra reklama. W coraz mniejszym stopniu zapewnić ją mogą jednak konwencjonalne media, takie jak prasa, radio czy telewizja. Zainteresowanie większości użytkowników – a więc z konieczności i firm – coraz częściej przenosi się do internetu, i to tam szukać należy nowych rozwiązań. Enterso – profesjonalnie zajmując się marketingiem SEO – jest gotowa zaoferować profesjonalną obsługę w tej kwestii. Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Ile warta jest marka

Nikomu tłumaczyć chyba nie trzeba, jak ważna na rynku jest rozpoznawalność marki. Wybierając cokolwiek – od napoju po sportowe auto – zawsze staramy się kierować renomą, jakie niesie za sobą dane logo czy nazwa. Na rozpoznawalność dawniej pracowało się latami, produkując kolejne reklamy i opłacając sztab fachowców mający wybrać dla nas jak najlepszą marketingową strategię. Było to kosztowne, czasochłonne i nie zawsze skuteczne – o tym, czy reklama dotrze do odbiorcy, decydowały takie czynniki jak pora nadawania lub nakład gazety. Na niezmienną popularność liczyć mogły jedynie firmy o legendarnym statusie na rynku, a czasem i nawet one popaść mogły w niepamięć.

Coraz bardziej zaczęło się to jednak zmieniać wraz z rozwojem internetu i mediów społecznościowych. Efekty, na które dawniej czekać trzeba było latami, teraz osiągnąć można w znacznie krótszym czasie: ani zbudowanie rozpoznawalnej marki, ani zgromadzenie wokół niej grupy odbiorców nie wymaga już takiego wysiłku (a przede wszystkim – kosztów). Dlaczego?

SEO – co to oznacza dla ciebie?

Większość z nas, korzystając z internetu na co dzień, zdaje sobie sprawę z istnienia czegoś takiego jak mechanizmy wyszukiwania. Jednak mechanizmy, które za nimi stoją dla wielu są już znacznie mniej oczywiste – a umiejętne ich zastosowanie w marketingu tym bardziej. W rzeczywistości jest to jednak kwestia odpowiedniego sformułowania: optymalizacja pod kątem SEO oznacza, że dany tekst napisany został w sposób który jak najlepiej trafia w wyszukiwane przez odbiorce kategorie. Dzięki temu uzyskuje się taką oszczędność na czasie – w odróżnieniu od reklamy w tradycyjnych mediach, możliwość że odbiorca okaże brak zainteresowania jest tutaj znacznie mniejsza. Dzięki zastosowaniu mechanizmów wyszukiwania znacznie łatwiej jest reklamować też produkty, które – normalnie – były by trudne lub wręcz niemożliwe do wypromowania. Zbudowanie bazy odbiorców, szczególnie na mało zagospodarowanym rynku, zajmuje czas. Bardzo ciężko jest poświęcać jednocześnie czas i środki na reklamę i utrzymanie firmy – stąd każda oszczędność na czasie i pieniądzach może oznaczać dużą szansę dla firmy

SEO – dobra pozycja na start

Tak jak na rynku liczy się twoja marka, tak w branży równie duże znaczenie ma panująca na twój temat opinia. Nawet wielkie firmy osiągające milionowe zyski odczuć mogą na sobie skutki faux pa popełnionych przez ich szefów – a co dopiero mówić o startującym, rozwijającym się biznesie. Wybierając marketing SEO pokazujesz się swoim potencjalnym wspólnikom jako osoba silna, niezależna, nie bojąca się wprowadzać nowych rozwiązań – reprezentująca dokładnie to, czego współcześnie pożąda się na rynku. Wybierając reklamę internetową pokazujesz także, że zależy ci na twojej marce oraz starasz się wypromować ją w jak najbardziej skuteczny sposób – zaświadczając w ten sposób o solidności swojej i firmy.

Enterso – pewna reklama dla twojej firmy

Enterso – mając za sobą ponad dziesięć lat doświadczenia w branży SEO – stanowi idealny wybór dla każdej firmy potrzebującej skutecznej reklamy. Dzięki doświadczeniu i energii naszego zespołu jesteśmy w stanie zapewnić rozgłos każdemu przedsiębiorstwu – niezależnie od rozmiaru, branży i obszaru działania. Zatrudniając profesjonalnych copywriterów i specjalistów od tworzenia stron, jesteśmy gotowi zapewnić kompleksową obsługę firmowej witryny, jak również stworzyć dla niej zaplecze w postaci blogów zapewniających content marketing. Katowice to miejsce pełne energii – już dziś uwolnij ją z Enterso.

Autor: Łukasz Nawrocki

Prezes Enterso

Być może nie jest najlepszym pozycjonerem na świecie, ale na pewno takich zatrudnia.

Podobnie z copywriterami, webmasterami i specjalistami ds. obsługi klienta.

Dobrze wie, że owocna i długotrwała współpraca jest możliwa tylko wówczas, gdy partnerzy wzajemnie rozumieją specyfikę swoich działań biznesowych.

Zapytaj o darmową wycenę pozycjonowania Twojej strony