Jak zwiększyć widoczność sklepu internetowego?

Spis treści

Kategoria : SEO
7 marca 2022

Rosnąca konkurencja w poszczególnych branżach w Internecie sprawia, że pozycjonowanie sklepu staje się jednym z kluczowych elementów, który wpływa na możliwość odniesienia sukcesu biznesowego. Im bardziej widoczny jest w przestrzeni internetowej sklep, tym w większym stopniu można liczyć na realizowanie dużej sprzedaży. W celu poprawienia tego, jak rozpoznawalna w Internecie jest dana strona, trzeba zdecydować się na odpowiednie działania marketingowe. Z punktu widzenia właścicieli sklepów internetowych pozycjonowanie jest w stanie doskonale sprawdzić się ze względu na efekty, wynikające z jego stosowania. Najważniejsze jest to, że pozwala zapewnić zwiększenie konwersji. W ten sposób jest w stanie bezpośrednio przełożyć się na dochody, które można uzyskiwać z prowadzonej działalności gospodarczej.

Dlaczego optymalizacja strony internetowej jest tak istotna?

Nie sposób liczyć na uzyskanie wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania Google, jeśli strona internetowa jest nieodpowiednio wykonana. Z tego punktu widzenia bardzo ważne jest przeprowadzenie procesu optymalizacji technicznej serwisu internetowego. W ten sposób można usunąć błędy, które występują na stronie, a które negatywnie wpływają na to, jak algorytmy Google oceniają serwis internetowy. Im oceny są niższe, tym trudniej będzie uzyskać wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Nawet najlepiej realizowane pozycjonowanie, nie będzie w stanie zapewnić satysfakcjonujących rezultatów.

Optymalizacja strony internetowej sklepu ma na celu:

 • zapewnienie lepszych doświadczeń użytkownikom witryny,
 • ułatwienie pobierania treści ze strony robotom indeksującym.

Użyteczność stron internetowych ma coraz większe znaczenie. Algorytmy Google w coraz większym stopniu biorą ją pod uwagę przy tworzeniu rankingów serwisów internetowych. Równocześnie zadbanie o użyteczność strony ma znaczenie z punktu widzenia tego, jak będzie ona postrzegana przez użytkowników. Jeśli witryna sklepu internetowego długo się ładuje i  nie zapewnia możliwości szybkiego wyszukania treści, wówczas potencjalni klienci będą częściej rezygnować z zakupów. Zatem poprawę widoczności serwisu internetowego, warto zacząć od jego optymalizacji. Takie działania warto zlecić doświadczonej na rynku, profesjonalnej agencji SEO

Jak tworzyć treści, które pozwolą poprawić widoczność sklepu internetowego? 

Skuteczne pozycjonowanie w polskim Internecie musi skupiać się na wymaganiach stawianych właścicielom stron przez Google. To wyszukiwarka, która jest monopolistą na krajowym rynku. Z tego powodu kluczowe jest branie pod uwagę tego, jak uzyskać wysokie pozycje w bezpłatnych rankingach wyszukiwania Google. Jednym ze sposobów na poprawę widoczności strony sklepu internetowego jest tworzenie treści, które będą pozytywnie oceniane przez roboty indeksujące.

Takie treści powinny być:

 • aktualne,
 • odpowiednio umieszczone w serwisie internetowym,
 • wyczerpujące,
 • nasycone odpowiednimi słowami kluczowymi. 

Jednymi z najważniejszych informacji, które pojawiają się w sklepach internetowych, są te umieszczane w opisach kategorii i podkategorii. To w nich pojawiają się kluczowe słowa, które będą wpływać na pozycjonowanie sklepu. Zatem unikać należy między innymi tworzenia takich kategorii, które składają się wyłącznie z listy produktów. Warto tworzyć takie opisy, które są z jednej strony zoptymalizowane z punktu widzenia SEO, a równocześnie unikalne. Tworząc treści, które mają trafić do klientów, należy prezentować je w sposób gwarantujący zapewnienie wszystkich niezbędnych informacji, które ułatwią podjęcie decyzji o zakupie. 

Prawidłowo skonstruowane opisy dla sklepu internetowego powinny być:

 • odpowiednio rozbudowane,
 • skonstruowane z wykorzystaniem odpowiedniej ilości słów kluczowych,
 • unikalne. 

Za stworzenie profesjonalnych opisów kategorii, czy produktów może być odpowiedzialna agencja SEO. Zainwestowanie pieniędzy w usługi firm zajmujących się profesjonalnie marketingiem internetowym daje pewność, że treści zostaną skonstruowane w sposób, który spełnia wymagania stawiane przez Google.

Zdjęcie główne: Anna Nekrashevich/pexels.com

Spis treści

  Zastanawiasz się dlaczego Twoja strona nie sprzedaje?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.