Jak promować firmę na Facebooku?

Spis treści

Kategoria : Content
14 marca 2022

Jednym ze sposobów na skuteczne promowanie firmy w przestrzeni internetowej jest odpowiednia reklama w Internecie. Jednym z jej rodzajów jest ta, która umieszczana jest w mediach społecznościowych. Najważniejszym z nich jest Facebook.

Media społecznościowe mają duże znaczenie w marketingu internetowym. Dla firm szczególnie ważny jest Facebook, który pozwala budować interakcje z klientami, a równocześnie kierować skuteczny przekaz reklamowy do potencjalnych nabywców. Zaletą tego portalu jest to, że za jego pośrednictwem można trafić do bardzo szerokiego grona odbiorców na całym świecie. Równocześnie narzędzia marketingowe przygotowane dla firm pozwalają skierować przekaz reklamowy do ściśle określonych grup potencjalnych klientów.

Jaki cel ma mieć reklama na Facebooku? 

Zanim zacznie się tworzyć strategię marketingową, która będzie realizowana na Facebooku, trzeba zdefiniować cele, do których będzie się dążyć.

Wykorzystując Facebook Ads można:

 • budować rozpoznawalność marki,
 • zwiększyć sprzedaż,
 • realizować obsługę klientów.

Gdy określi się efekty, które planuje się uzyskać poprzez prowadzenie kanału w mediach społecznościowych, można zacząć ustalać sposób publikowania treści, czy typ wykorzystywanych reklam. Każda strategia marketingowa powinna być dopasowana do budżetu, którym dysponuje firma.

Określić należy grupy odbiorców, do których warto kierować reklamę, gdyż przekładać się to będzie na:

 • konwersję,
 • większy ruch,
 • polubienia fanpage lub wpisów.

Bardzo ważne jest monitorowanie efektów, które przynosi kierowanie treści do konkretnych użytkowników Facebook. Pozwala to modyfikować grupy docelowe.

W jaki sposób zdefiniować grupy odbiorców treści przy tworzeniu Facebook Ads? 

Menedżer reklam dostępny na Facebook pozwala korzystać z różnych kategorii grup odbiorców.

Przekaz reklamowy można kierować do grup klientów:

 • standardowych,
 • niestandardowych,
 • ustalonych przez algorytm Facebook.

Należy brać pod uwagę, że niestandardowe ustawienia cech użytkowników, do których będzie kierowany przekaz reklamowy, są w stanie zapewnić lepsze wyniki. Natomiast po założeniu fanpage nie zawsze dysponuje się własnymi źródłami, które można wykorzystać do zdefiniowania odbiorców przekazu reklamowego. Gdy ma się takie dane, choćby pochodzące z witryny sklepu internetowego, wówczas można od razu wykorzystać niestandardowe sposoby określenia grup potencjalnych klientów. Jeśli nie ma się własnych źródeł informacji, wówczas można wykorzystać standardowe rozwiązania.

Grupę odbiorców można zdefiniować na podstawie:

 • wieku,
 • płci,
 • lokalizacji,
 • języka,
 • zainteresowań,
 • zachowań.

Natomiast ważne jest, aby reklama na Facebooku nie była kierowana do nadmiernie dużej ilości odbiorców. Wówczas skuteczność takich działań będzie znacznie ograniczona. Duża część budżetu przeznaczonego na reklamę nie będzie efektywnie wykorzystywana. Równocześnie grupa odbiorców nie może być nadmiernie zawężona. Taki sposób kierowania przekazu reklamowego sprawdzi się wyłącznie w przypadku niszowych produktów, czy usług. W celu prawidłowego ustalenia grup odbiorców, do których będzie kierowana kampania marketingowa, trzeba przeprowadzać testy. Pozwalają one optymalizować kolejne działania. Innym rozwiązaniem jest zlecenie przygotowania kampanii profesjonalnej agencji marketingu internetowego, która specjalizuje się w obsłudze Facebook.

Jak tworzyć treści na firmowym Fanpage? 

Stworzenie popularnego Fanpage wymaga publikowania wartościowej treści. Nie ma znaczenia, czy będzie się wykorzystywało reklamy Facebooka, czy też samodzielnie będzie się promowało kanał w mediach społecznościowych. Istotne jest, aby prezentowane informacje były interesujące, a także zachęcające do podjęcia interakcji. Dysponując środkami finansowymi, które można przeznaczyć na kampanie reklamowe, warto wykorzystać Facebook Ads. To doskonały sposób na zdobycie wartościowych leadów. Nawet nieznaczny budżet, który wynosi kilkaset złotych, może przynieść doskonałe efekty, gdy zostanie właściwie wykorzystany. Natomiast w dłuższym okresie ważne jest, aby stworzyć popularny Fanpage firmy. Będzie można go wykorzystać do interakcji z klientami.

Innym rozwiązaniem jest potraktowanie strony firmowej na Facebooku, jako:

 • zwykłą stronę,
 • blog.

To sposób, aby umieszczać na firmowym Facebooku wartościowe informacje, które pozwolą budować wizerunek firmy, jako autorytetu w branży.

Zdjęcie główne: Tobias Dziuba / pexels.com

Spis treści

  Zastanawiasz się dlaczego Twoja strona nie sprzedaje?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.