Jak na link building wpływa System wymiany linków?

Zdobycie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwarki Google wymaga wiele pracy oraz działań, które bardzo często są na granicy norm dopuszczanych przez tę najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową. Jednak wielu pozycjonerów oraz właścicieli stron internetowych ryzykuje i często nagina obowiązujące reguły, aby wyprzedzić konkurencję i zdobyć większą ilość odsłon, które przekładają się na wyższe wyniki finansowe firmy. Posiadając doświadczenie w pozycjonowaniu bardzo łatwo jest wyczuć, w którym momencie przesadzamy i przekraczamy granicę, a kiedy możemy jeszcze dodać mocy stronie, aby podniosła się jej pozycja w wynikach wyszukiwania.

Jedną z takich dyskusyjnych metod pozycjonowania oraz wspierania pozycjonowania strony są systemy wymiany linków w skrócie SWL. Dzięki takim systemom możemy bardzo szybko zdobyć setki, a nawet tysiące linków przychodzących za naprawdę niewielkie pieniądze. Powinniśmy jednak uważać, aby nie przesadzić z nagłym przyrostem takich linków, szczególnie jeżeli są to linki nietematyczne, które jedynie mogą zaszkodzić pozycjonowanemu serwisowi, zamiast pomóc mu w zdobyciu wyższej pozycji w wyszukiwarce Google.

Systemy SWL dzielimy na dwa typy:
• systemy SWL stałe, w których każdy odnośnik przypisany do jednej strony internetowej zostaje na niej na dłuższy czas lub nawet na stałe
• systemy SWL rotacyjne, gdzie linki umieszczone na jednej stronie zmieniane są automatycznie, nawet w ciągu kilku godzin na jednej podstronie może pojawić się kilka różnych linków.

Jak dobierać linki w SWL?

Dobór linków nie tylko w systemach wymiany linków, ale w całym pozycjonowaniu strony internetowej, ma niezwykłe znaczenie dla powodzenia naszej pracy. Niezwykle ważne są dobrej jakości linki ze stron powiązanych tematycznie z pozycjonowaną witryną internetową. Oczywiście mniej wartościowe odsyłacze także będą przydatne, aby zwiększyć linkowanie do naszej strony www, jednak warto skupić się na wysokiej jakości linkach tematycznych. Powinniśmy także zwracać szczególną uwagę na przyrost linków z takich systemów. W przypadku nagłego wzrostu linków Google może uznać takie działania za niezgodne z regulaminem i wykluczyć nasz serwis z wyników wyszukiwania.
Bardzo wiele firm pozycjonujących korzysta z takich systemów wymiany linków, a doświadczenie pomaga uniknąć wykrycia takiego działania oraz działać na korzyść klienta.

linkbuild

Bezpieczne linkowanie z SWL. W jaki sposób to wykonać?

Aby uniknąć wykrycia przez roboty wyszukiwarki Google nieregulaminowego działania, można wykorzystywać linki z systemów SWL na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest tzw. dopalanie. Jak wiadomo, linki do pozycjonowanej strony zdobywamy w różnych miejscach m.in. ze wpisów na blogach, komentarzach na forach internetowych oraz poprzez wpisy w katalogach. Samo dodanie takiego wpisu na forum czy też w katalogu stron niewiele daje. Przy pomocy SWL możemy przyspieszyć indeksacje takich wpisów przez roboty Google oraz podnieść wartość strony czy też podstrony, która linkuje do naszego serwisu. Dzięki temu nawet niezbyt dobre jakościowo linki mogą stać się dobrą podstawą do dalszego pozycjonowania serwisu.

Inną możliwością wykorzystania SWL jest przyspieszanie indeksowania wpisów i podstron na stronie, którą pozycjonujemy. Za sprawą typu działań znacznie skraca się czas, w jakim roboty wyszukiwarki znajdą nową podstronę serwisu. Zdobywanie nowych odsyłaczy przy pomocy systemów wymiany linków staje się niezwykle proste i stosunkowo tanie.

Plusy wykorzystania SWL.

Pomimo że SWL zaliczane są do tzw. „czarnego SEO” to ich wykorzystanie daje niezwykle dużo korzyści. Systemy wymiany linków pozwalają na szybkie zdobycie sporej ilości odsyłaczy, co znacznie poprawia pozycje strony w wyszukiwarce Google. Dzięki stosunkowo niskim kosztom uczestnictwa w takich systemach możemy za niewielkie pieniądze zdobyć satysfakcjonujące pozycje w wyszukiwarce oraz wzmocnić nasze zaplecze SEO, co sprawi, że strona będzie znacznie szybciej wspinała się w wynikach wyszukiwania i nie będzie zaliczała spadków lub nagłych zmian pozycji.

Zagrożenia wynikające z wykorzystania systemów wymiany linków.

Osoby, które obyte są w tematyce pozycjonowanie wiedzą to, jednak ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w tej branży, powinni wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczne i szybkie pozycjonowanie. Jest to skomplikowany proces, który wymaga czasu oraz odpowiedniego przygotowania technicznego oraz merytorycznego. Wykorzystując systemy wymiany linków, narażamy się na przykre konsekwencje w postaci banów lub filtrów nakładanych na stronę przez Google. Jednak i z filtra da się wydostać stronę, a systemy wymiany linków ułatwiają nam to zadanie, gdyż dzięki kilku kliknięciom w panelu zarządzania SWL możemy zdjąć wszystkie „szkodliwe” linki prowadzące do naszej strony. W wielu przypadkach pozwala to na powrót do indeksu wyszukiwarki oraz na dalsze prace nad pozycjonowaniem.

Koszty uczestnictwa w systemach wymiany linków.

Koszty pozycjonowania za pomocą SWL są bardzo różne. Zależą one od tego, w którym z dostępnych obecnie systemów będziemy chcieli wykupić punkty oraz na jak długo i na ilu stronach mają wyświetlać się linki do naszej strony. Koszty mogą zaczynać się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie do nawet kilku tysięcy złotych za miesiąc, jeżeli zdecydujemy się na pozycjonowanie wielu fraz oraz wielopoziomowego zaplecza z setkami domen.

Systemy wymiany linków w doświadczonych rękach mogą bardzo dobrze wpłynąć na link building strony, przez co witryna znacznie podskoczy w wynikach wyszukiwania Google. Przy umiejętnym dobieraniu fraz oraz linków, a także ich ilości i czasu wyświetlania można uzyskać doskonałe efekty nawet po kilku dniach od rozpoczęcia pracy z danym SWL. Jeżeli mamy niewielkie pojęcie o pozycjonowaniu oraz systemach wymiany linków, zanim zdecydujemy się na pozycjonowanie w ten sposób, powinniśmy dobrze zapoznać się z zasadami konkretnego systemu oraz technikami linkowania. Zbyt duży przyrost linków, szczególnie dla młodych domen może doprowadzić do nałożenia filtrów.

SWL jest doskonałym narzędziem, które w mgnieniu oka pozwoli nam zaindeksować nawet najbardziej rozległe zaplecze SEO oraz „dopalić” je wpisami z katalogów oraz notatek na forach internetowych. Wielu pozycjonerów wykorzystuje także systemy wymiany linków do pozycjonowania stron docelowych. Mają jednak oni odpowiednią wiedzę oraz potrafią wyważyć proporcje pomiędzy różnymi typami SWL oraz innych odsyłaczy prowadzących do strony, której pozycjonowaniem się zajmują.

Dobrym pomysłem, szczególnie na początek przygody z pozycjonowaniem stron za pomocą systemów wymiany linków jest wykupienie niewielkiej paczki punktów i przetestowanie na mniej ważnej dla nas domenie możliwości, jakie dają te systemy. Dzięki temu nie wydamy zbyt dużo pieniędzy oraz nie zaszkodzimy swojej głównej domenie. Taka nauka doskonale przyda się nam na przyszłość. Pomoże nam ona w odpowiednim szacowaniu ilości potrzebnych linków oraz w dobieraniu linków pasujących do tematyki naszej strony internetowej.